english

o nás

Odměna musí vítězi "vyrazit dech"

Když jsem v roce 1999 začala jezdit na výstavy psů, měla jsem pochopitelně radost z každého vyhraného titulu a získané ceny. Postupem času obojího přibývalo, a já si začala říkat, proč se na českých výstavách vyhrávají stále ty samé medaile a poháry, když na fotkách ze zahraničí jsem vídala vítězné psy s nádhernými kokardami.

V roce 2007 jsem vstoupila do výboru Wolfhound and Deerhound klubu jako výstavní referent a když se téhož roku konala jarní klubová výstava, spontánně jsem se nabídla, že vyrobím kokardy pro oba vítěze plemene. Neměla jsem žádné zkušenosti, ale měla jsem jasnou představu – veliké, bohatě zdobené kokardy, které „vyrazí dech“. Ačkoli šlo o první pokusy, a výsledek z mého dněšního pohledu nebyl zcela dokonalý, lidem se kokardy líbily a já vyráběla ceny na klubové výstavy WDK po několik následujících let.

Postupně jsem zdokonalila postup výroby, začala jsem pracovat pouze s kvalitními materiály a vymýšlela nové tvary a způsoby zdobení. Čas od času mě s prosbou o kokardy pro své výstavy oslovili přátelé z jiných klubů, a vždy si netradiční odměny pro vítěze pochvalovali. Stále častěji jsem také slýchala otázku, proč je nenabízím k prodeji. Návrh a výroba kokard mě bavily, měla jsem radost z nadšení oceněných výherců, proto jsem se rozhodla nabídnout je i dalším zájemcům, a to i přesto, že kokardy jako odměna pro ty nejlepší, nemají na českých výstavách takovou tradici jako v zahraničí.

Kokardy, které vyrábím, jsou kompletně ruční práce a jsou unikátní především svou velikostí. Jejich rozměr, tvar a barevnost můžete navíc sami ovlivnit, vždy vzniká originál, který přesně odpovídá Vaší představě. Mým cílem je vyrábět jedinečné kokardy pro jedinečné vítěze, kteří si nevšední cenu zaslouží.

Petra Kappelová, Slámova 38, 130 00 Praha 10 - Nedvězí, llawondyss@gmail.com, 728 410 600. Design: appelpay.com